• Autor
  • >
  • Krystyna Lubanski

Krystyna Lubanski

Więcej o artyście:

Krystyna Lubanski

Kraj urodzenia:

Polska, Gdynia

Rok urodzenia:

1961 r.

Biografia:

Tajemniczy ogród Krystyny Lubanski

Dla poszukujących ciszy i ukojenia, prace Krystyny Lubanski są prawdziwym odkryciem. Botaniczne motywy w obrazach artystki dają poczucie relaksu, ukojenia i udomowienia. 

Krystyna Lubanski śmiało sięga po motywy florystyczne często omijane przez innych akwarelistów. Jest w swych działaniach niebanalna, a jej ruchy pędzla choć prezycyjne, potrafią sprawiać wrażenie spontaniczności. Lekkość i przenikanie się kolorów oraz niedopowiedzenia to znaki charakterystyczne dla artystki. Krystyna Lubanski to urodzona optymistka, która zaraża tą postawą swoich odbiorców – malując ukochane kwiaty, bawi się kolorem i kompozycją. Pozostawia pole wyobraźni i nawołuje do dostrzegania piękna w otaczającym świecie. 

Flora w pracach artystki uosabia delikatność i zmienność przyrody. Naturalna paleta barw przynosi spokój i oddaje prawdziwą radość. Trudno odszukać podobny styl u jakiegokolwiek innego, polskiego akwarelisty. Krystyna Lubanski w każdym, nawet najmniejszym detalu przedstawionego obiektu odnajduje jego oryginalność i unikalny styl. Jej prace pomagają doceniać zwykłe, codzienne momenty i odnajdywać urok w ulotnych, roślinnych motywach.

Często przestajemy zauważać piękno, tam gdzie jest ono oczywiste. Nawet, jeśli wiąże się z przemijaniem – tak jak w naturalnym cyklu przyrody. Zapominamy o kunszcie świata roślin. Krystyna Lubanski zachęca , by przyjrzeć się temu, co wokół nas i by docenić to, co mamy na wyciągnięcie ręki. Czy dasz się zaprosić do jej tajemniczego ogrodu?

Krystyna Lubanski – artystka polskiego pochodzenia, urodzona w Gdyni, obecnie mieszka i tworzy w Niemczech. Jest członkinią Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Niemieckich. Organizuje plenery i wystawy. Uczestnicy jej warsztatów chwalą sobie jej bezpośredniość, profesjonalizm i unikalny styl prowadzenia zajęć. 

Wydarzenia oraz wystawy indywidualne i zbiorowe: 

  • – Wystawy w: Baden-Baden, Gaggenau, Tübingen, Düren, Gernsbach, Kazimierzu Dolnym, Toruniu, Emmerich am Rhein, Grudziądzu, Sztokholmie, Krakowie, Warszawie i Starogardzie Gdańskim.
  • – Pokazy/demo malowania akwarelą (Warszawa, Kraków)
  • – Warsztaty akwarelowe w Niemczech i Polsce 

 

Więcej o artyście:

preloader